Podczas IV edycji "SNOW EXPO - nie tylko dla narciarzy zrealizujemy dwa wspaniałe projekty:

- ZAWODY WSPINACZKOWE podczas SNOW EXPO 2019 na stadionie PGE Narodowym odbędą się już po raz drugi na ruchomej ściance wspinaczkowej Sali.Rocks i nie będą pozbawione całkiem poważnych nagród od WILD COUNTRY. Zadanie przygotowania ścianki na potrzeby rywalizacji wziął na siebie Andrzej Mecherzyński-Wiktor “Mechanior”, który tym samym będzie autorem “dróg” wspinaczkowych na zawody. Ścianka sama w sobie jest niewielka, niemniej odpowiednia gospodarka kolorami chwytów pozwala ułożyć na niej nawet kilkudziesięcioruchowe sekwencje. Tym samym, zawody przyjmą charakter raczej wytrzymałościowy, zbliżony do rywalizacji z liną.

✅ Zapisz się na zawody wspinaczkowe podczas SNOW EXPO na stadionie PGE Narodowy 👉 http://bit.ly/RejestracjaZawody

✅ Wspinaj się na drogach Mechaniora i wygraj nagrody:

👉 700 zł + uprzęż Wild Country 40-SYNCRO - 1 miejsce WOMEN PRO  👉 700 zł + uprzęż Wild Country 40-SYNCRO - 1 miejsce MAN PRO

👉 400 zł + uprzęż Wild Country 40-MISSIONSP - 1 miejsce WOMEN AMATOR 👉 400 zł + uprzęż Wild Country 40-MISSIONSP - 1 miejsce MAN AMATOR

👉 200 zł + uprzęże Wild Country 40-MISSIONSP - 2 miejsce WOMEN PRO 👉 200 zł + uprzęże Wild Country 40-MISSIONNM - 2 miejsce MAN PRO

👉 200 zł + 2 ekspresy Wild Country ASTRO- 2 miejsce WOMEN AMATOR 👉 200 zł + 2 ekspresy Wild Country ASTRO - 2 miejsce MAN AMATOR

👉 ekspresy Wild Country ASTRO - za trzecie miejsca ✅ Spotkaj Kingę Baranowską, Andrzeja Bargiela i innych ludzi gór 👉 http://bit.ly/ProgramSnowExpo Zapraszamy 26-27 października na PGE Narodowy

Bilety 👉 https://expotickets.pl/snow-expo

Oto zasady gry:

1. Zawody rozegrane zostaną w dwóch kategoriach: amatorzy i profesjonaliści. Profesjonalistami są zawodnicy klasyfikowani w Pucharze Polski, instruktorzy wspinania oraz osoby prezentujące sportowy poziom wspinania; amatorami - pozostali wspinacze. Ewentualne wątpliwości należy rozstrzygać odwołując się do analogicznego podziału obowiązującego na zawodach towarzyskich, w ostateczności - decyzji Organizatora.

2. W każdej kategorii obowiązuje dodatkowo podział: kobiety/mężczyźni.

3. Zawody składają się z dwóch rund: eliminacyjnej i finałowej. W rundzie finałowej startuje osiem najlepszych zawodniczek i ośmiu najlepszych zawodników eliminacji.

4. Start w każdej z rund polega na oddaniu pojedynczej próby na przygotowanej “drodze” wspinaczkowej, na której każdy kolejny chwyt jest punktowany, zaś o wyniku decyduje liczba zdobytych punktów, ewentualnie postęp w kierunku kolejnego chwytu (porównaj: zasady zawodów w prowadzeniu PZA).

5. W razie dużej liczby uczestników, organizator może zdecydować o wprowadzeniu czasowego limitu trwania próby.

6. Miejsca ex-equo są dopuszczalne w eliminacjach i w finale (w przypadku finału: tylko wobec równego wyniku z eliminacji), z wyjątkiem pierwszego miejsca w finale. W przypadku, w którym więcej niż jeden zawodnik osiąga najlepszy wynik w finale oraz wyniki rundy eliminacyjnej są równe w odniesieniu do zainteresowanych zawodników, przeprowadza się superfinał na zmodyfikowanej drodze finałowej.

7. Eliminacje i finał rozgrywane są w formule flash, przy czym podczas finału zawodnicy oczekujący na start nie mogą wzajemnie oglądać startów swoich koleżanek/kolegów.

8. W przypadku, gdy w danej kategorii jest 2-5 uczestników nagroda finansowa zostanie przyznana tylko za zajęcie pierwszego miejsca.

9. W przypadku, gdy w danej kategorii jest tylko jeden uczestnik nagroda finansowa nie będzie przyznana.

10. Ilość uczestników w danych kategoriach nie ma wpływu na przyznanie nagród rzeczowych

11. Każdy uczestnik startuje w zawodach  na własną odpowiedzialność. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za powstałe w wyniku zawodów kontuzje i uszczerbki na zdrowiu.

- 28 MARZEŃ, CZYLI NIEPEŁNOSPRAWNI W DRODZE NA SZCZYT

To pierwsza tego typu wyprawa w Polsce, sponsorowana przez markę Salewa. Podczas SNOW EXPO niektórzy z ambasadorów projektu: Kinga Baranowska, Justyna Kowalczyk, Joanna Jabłczyńska, Piotr Zelt, Tomasz Marczyński, Magdalena Kozielska oraz opiekunowie i uczestnicy przedstawią i podsumują pierwsze dwa etapy wyprawy. W ramach projektu „ 16 śmiałków, czyli 9 wychowanków i 7 opiekunów, którzy na co dzień funkcjonują w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Działdowie, wyruszyło po Koronę Gór Polski. To właśnie oni – osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich opiekunowie – w ciągu 12 miesięcy pojawiają się na górskich ścieżkach w Sudetach, Beskidach, Karpatach i Górach Świętokrzyskich. Na tej wyprawie spełniają marzenia, przede wszystkim jednak pokazują, że ludzie z niepełnosprawnościami chcą i mogą żyć na równych prawach ze światem osób pełnosprawnych. Projekt zakłada zdobycie najwyższych szczytów pasm górskich Polski na przestrzeni roku. Korona Gór Polski - to pojęcie powstało w 1997 roku, a składa się na nie 28 najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich naszego kraju. Zadania podejmie się grupa wyselekcjonowanych i odpowiednio przygotowanych podopiecznych ośrodka wraz z opiekunami. Końcowym rezultatem będzie włączenie do Klubu Zdobywców Korony Gór Polski (28 wskazanych przez organizację tj. KLUB, szczytów Polski). W miejscach, gdzie będzie to konieczne drużyna dostanie wsparcie ze strony ekspertów w wyprawach górskich - przewodników TOPR i GOPR. Silna ekipa spędzi ze sobą w górach niemal miesiąc na przestrzeni roku. Zdobywanie 28 szczytów wchodzących w skład Korony Gór Polski podzielone zostało na 4 wyprawy. Pierwsza w ostatnim tygodniu sierpnia 2019 roku, kolejne w październiku, a następnie - po zimowej przerwie - na przełomie kwietnia i maja 2020 i wreszcie wielki finał, z wejściem na Rysy, na koniec sierpnia 2020. W czasie tego wyzwania wspierać ich będą ambasadorzy projektu.