W kategorii AMATOR nagrody finansowe 500 zł sponsorowane przez PZU zdobyli: Angelika Białek i Wojciech Cała W kategorii PRO nagrody finansowe 1000 zł sponsorowane przez PZU zdobyli: Julia Leonardi i Mikołaj Nowotnik.

ZAWODY WSPINACZKOWE podczas SNOW EXPO 2018 odbyły się na ruchomej ściance wspinaczkowej Sali Rocks i nie były pozbawione całkiem poważnych nagród finansowych i rzeczowych dla najlepszych. Zadanie przygotowania ścianki na potrzeby rywalizacji wziął na siebie Andrzej Mecherzyński-Wiktor “Mechanior”, który tym samym został autorem “dróg” wspinaczkowych na zawody. Ścianka sama w sobie jest niewielka, niemniej odpowiednia gospodarka kolorami chwytów pozwala ułożyć na niej nawet kilkudziesięcioruchowe sekwencje.

Na amatorów czekała w eliminacjach droga o wycenie ok. 7c, oferująca 50 przechwytów! Trzeba podkreślić, że dzięki staraniom Mechaniora zawodnicy zmierzyli się z fajnym, wspinaczkowym wyzwaniem. Tak, to możliwe, aby na takiej ruchomej ściance ułożyć wytrzymałościową drogę. Idea jest prosta – droga biegnie po kolorowych chwytach ułożonych w następująco po sobie sekcje – niebieska, zielona, czerwona i czarna. Jak można się domyśleć trudności przechwytów rosną, a sekwencje przygotowane przez Mechaniora są naprawdę ciekawe, jak podkreślił Piotr Turkot (Wspinanie.pl), który sam spróbował tego wyzwania.