Otwarcie sezonu narciarstwa biegowego na stadionie PGE Narodowym?

Już 4 - 5 listopada przed stadionem PGE Narodowy odbędzie się wydarzenie jakiego nie widziała jeszcze Warszawa! Jedenaście tirów wyprodukowanego na miejscu śniegu, trasa biegówkowa, bezpłatne testy sprzętu, lekcje z instruktorami, strefa dzieci – to tylko część z atrakcji przewidzianych podczas projektu „BIEGÓWKOWY PGE Narodowy”.

To wszystko przed wejściem VIP na stadion PGE Narodowy podczas dwóch dni drugiej edycji SNOW EXPO 2017. Podczas tegorocznej edycji „SNOW EXPO – nie tylko dla narciarzy”, organizator wraz z firmą Tatra Holding zorganizują pierwsze w historii wydarzenie dla osób zainteresowanych narciarstwem biegowym na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Celem nadrzędnym projektu jest wprowadzenie Polaków w świat narciarstwa biegowego, zainspirowanie pasją do biegów, pokazanie powszechności tej dyscypliny. Dzięki współpracy z polską firmą Supersnow S.A., której armatki, wysięgniki i całe systemy naśnieżania pracują w ośrodkach narciarskich całej Europy, Azji i Ameryki Północnej, zostanie wyprodukowany śnieg o objętości około jedenastu tirów! We współpracy z ośrodkiem narciarskim Kotelnica Białczańska, oraz właścicielami wspólnego karnetu narciarskiego TatrySki, Hotelem Bania i Termą Bania zostanie przygotowana profesjonalna trasa do techniki klasycznej (ślady) oraz dowolnej. Projekt „BIEGÓWKOWY PGE Narodowy” jest imprezą otwartą i całkowicie bezpłatną. Na uczestników czekać będzie specjalnie przygotowana wypożyczalnia kompletów biegowych – narty, kije, buty, w której specjaliści pomogą dobrać sprzęt w zależności od stopnia zaawansowania. Do dyspozycji uczestników będzie również wykwalifikowana kadra szkoleniowa (trenerzy PZN, byli zawodnicy, instruktorzy), a także strzelnica laserowa (biathlon). Organizatorzy zadbają także o specjalną oprawę wydarzenia – m.in. widowiskowe zawody mistrzów w biegu na 100 metrów. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili już polscy biathloniści – Krystyna i Grzegorz Guzik, Anna Mąka oraz biegacze narciarscy – Jan Antolec i Maciej Staręga. Powstanie również specjalnie przygotowana strefa dzieci, w której najmłodsi adepci narciarstwa biegowego będą mogli stawić swoje pierwsze kroki na nartach. Organizatorom, zależy na pokazaniu opiekunom i rodzicom odrębną formę spędzania wolnego czasu ich pociech na świeżym powietrzu w okresie zimowym.

Biegówkowy Narodowy to dwa dni pełne sportu, rekreacji i zimowej zabawy w centrum Warszawy!

Sponsorzy: SUPERSNOW S. A., Kotelnica Białczańska, TatrySki, Hotel Bania, Termy Bania. Partnerzy: Polski Związek Narciarski, TURBACZ-XC, Gmina Nowy Targ. Organizatorzy: SNOW EXPO, Tatra Holding.

ZAWODY SPRINT RACE rozegramy w sobotę 4 listopada podczas pierwszego dnia SNOW EXPO. Wraz z Maciej Staręga i Jan Antolec Cross-Country Skier myśleliśmy już o przeprowadzeniu takich "zabawowych" startów już w zeszłym sezonie. Jak tylko pojawiła się idea zorganizowania #BiegówkowyPGENarodowy wiedzieliśmy, że widowiskowe sprinty idealnie sprawdzą się podczas tego wydarzenia. Krótka, wąska trasa to idealna przestrzeń na taką aktywność. Janek i Maciek startowali i obserwowali tego typu zawody w Skandynawii na przestrzeni ostatnich lat.

KWALIFIKACJE: Każdy indywidualnie na czas. Start co 15 sek. Kwalifikuje się 32 zawodników do kolejnego etapu, następnie potem rozgrywamy biegi dwójkami systemem pucharowym, czyli „przegrany odpada” - jak w tenisie.

KOLEJNE ETAPY:

• Podział na tabelki kobiety/mężczyźni

• Wygrany przechodzi dalej

• Start kwalifikacji i kolejnych etapów stylem łyżwowym bez konieczności pchania.

Trasa będzie przedzielona sprejem na dwa tory. Szerokość jednego toru ok. 3 m. Start w rywalizacji bezpośredniej na sygnał. Komendy „na miejsca”, „gotów” (wiązanie narty nie może przekraczać linii startowej, zawodnicy stoją nieruchomo) Można popełnić jeden falstart przy starcie. Drugi falstart obojętnie którego zawodnika kończy się przegraną/dyskwalifikacją. Zapisy do zawodów: http://bit.ly/ZapisySPRINTRACE w biurze zawodów w sobotę do 15:30. Lokalizacja biura - namiot biura zawodów. Do zobaczenia na PGE Narodowym!