ZAWODY WSPINACZKOWE podczas SNOW EXPO 2018. Wspinaj się i wygraj nawet 1000 zł! 

Nagrody główne w kategorii PRO to 1000 zł dla najlepszej Kobiety i 1000 zł dla najlepszego Mężczyzny 💰🏆

Nagrody główne w kategorii AMATOR to 500 zł dla najlepszej Kobiety i 500 zł dla najlepszego Mężczyzny 💰🏆

Kolejne miejsca na podium to plecaki od THULE i The North Face oraz inne, cenne akcesoria wspinaczkowe.

👉 Zawody odbędą się na ruchomej ściance wspinaczkowej Sali.rocks

👉  Zadanie przygotowania ścianki na potrzeby rywalizacji wziął na siebie Andrzej Mecherzyński-Wiktor “Mechanior”, który tym samym będzie autorem “dróg” wspinaczkowych na zawody. Odpowiednia gospodarka kolorami chwytów pozwala ułożyć nawet kilkudziesięcioruchowe sekwencje. Tym samym, zawody przyjmą charakter raczej wytrzymałościowy, zbliżony do rywalizacji z liną. Poniżej zasady gry:

 1. Do startu upoważnia ważny bilet lub zaproszenie na SNOW EXPO oraz zgłoszenie. Zawody rozegrane zostaną w dwóch kategoriach:

  - amatorzy – sobota, 27.10.2018, eliminacje 13.00 – 15.00, finały 16.00

  - profesjonaliści – niedziela, 28.10.2018, eliminacje 13.00 – 15.00, finały 16.00

  Profesjonalistami są zawodnicy klasyfikowani w Pucharze Polski, instruktorzy wspinania oraz osoby prezentujące sportowy poziom wspinania; amatorami - pozostali wspinacze. Ewentualne wątpliwości należy rozstrzygać odwołując się do analogicznego podziału obowiązującego na zawodach towarzyskich, w ostateczności decyzji Organizatora. 

 2. W każdej kategorii obowiązuje dodatkowo podział: kobiety/mężczyźni.
 3. Zawody składają się z dwóch rund: eliminacyjnej i finałowej. W rundzie finałowej startuje osiem najlepszych zawodniczek i ośmiu najlepszych zawodników eliminacji.
 4. Start w każdej z rund polega na oddaniu pojedynczej próby na przygotowanej “drodze” wspinaczkowej, na której każdy kolejny chwyt jest punktowany, zaś o wyniku decyduje liczba zdobytych punktów, ewentualnie postęp wkierunku kolejnego chwytu (porównaj: zasady zawodów w prowadzeniu PZA).
 5. W razie dużej liczby uczestników, organizator może zdecydować o wprowadzeniu czasowego limitu trwania próby.
 6. Miejsca ex-equo są dopuszczalne w eliminacjach i w finale (w przypadku finału: tylko wobec równego wyniku z eliminacji), z wyjątkiem pierwszego miejsca w finale. W przypadku, w którym więcej niż jeden zawodnik osiąganajlepszy wynik w finale oraz wyniki rundy eliminacyjnej są równe w odniesieniu do zainteresowanych zawodników, przeprowadza się superfinał na zmodyfikowanej drodze finałowej.
 7. Eliminacje i finał rozgrywane są w formule flash, przy czym podczas finału zawodnicy oczekujący na start nie mogą wzajemnie oglądać startów swoich koleżanek/kolegów.

Szczegółowy regulamin zawodów zostanie wkrótce opublikowany na www.snowexpo.pl