Ośrodek Narciarski Kotelnica Białaczańska, jest największą stacją narciarską położoną na Podhalu. Jest doskonałym wyborem zarówno dla tych którzy dopiero uczą się jeździć na nartach czy snowboardzie, jak i dla zaawansowanych pasjonatów tych sportów. Dysponuje 14 kilometrami tras o różnym stopniu trudności, od tych łagodnie nachylonych aż po trasy posiadające homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Coś dla siebie znajdą tutaj również biegacze narciarscy, dla których przygotowywanych jest kilkanaście kilometrów tras biegowych. Na terenie ośrodka znajduje się m.in. szkoła narciarska, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego. Góralski klimat poczuć można w jednej z kilku regionalnych karczm lub odwiedzić stand nr 08 podczas SNOW EXPO na Narodowym w dniach 22-23 października 2016 roku.

Trasy biegowe Kotelnica Białczańska to miejsce, w którym coś dla siebie znajdą również pasjonaci biegów narciarskich. Każdej zimy, przygotowywanych jest dla nich kilka kilometrów tras, malowniczo położonych między szczytami Kotelnicy i Jankulakowskiego Wierchu. To właśnie tam co roku rozgrywa się wspaniała impreza – Red Bull Bieg Zbójników. Koleje linowe w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska są wyposażone w innowacyjny system umożliwiający transport dzieci poniżej 125cm wzrostu.

Stoki w największym ośrodku narciarskim na Podhalu naśnieża imponująca ilość 143 armatek śnieżnych, dzięki którym tylko podczas jednej mroźnej doby na trasach Kotelnicy może przybyć blisko 45 tys. ton puchu. Utworzone w ten sposób białe hałdy są następnie rozpychane na trasy przy pomocy 11 ratraków. Wszystkie trasy narciarskie oraz biegowe znajdujące się na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska są oświetlone, co pozwala na korzystanie z nich również po zachodzie słońca. 

Jeden karnet - TatrySki jest programem istniejącym od 2011 roku, powstałym dzięki porozumieniu między 5 stacjami narciarskimi znajdującymi się na terenie 3 podhalańskich miejscowości: Jurgów Ski w Jurgowie, Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach oraz Kotelnica Białczańska, Bania i Kaniówka w Białce Tatrzańskiej. Główną ideą przyświecającą powstaniu TatrySki było stworzenie jednego skipassu, umożliwiającego korzystanie ze wszystkich okolicznych ośrodków narciarskich. Dołączyły też dwie kolejne stacje narciarskie zlokalizowane w pobliskiej Czarnej Górze – Grapa-Litwinka oraz Koziniec SKI Czarna Góra. W 2014 roku do wspólnego systemu przyłączono także lodowiska znajdujące się na terenie Białki Tatrzańskiej. Przełomowy był rok 2015, kiedy to do projektu dołączył pierwszy ośrodek nie leżący na terenie Polski – słowacka stacja Ski Bachledova. Pod koniec tego roku podpisano również umowę z PKL Palenica w Szczawnicy, dzięki której również tam można szusować na karnecie TatrySki.

Zimowe imprezy sportowe na Kotelnicy Białczańskiej Każdej zimy na odwiedzających Białkę Tatrzańską czeka wiele atrakcji związanych z dużymi imprezami, jakie odbywają się na stokach Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska. Co roku na terenie stacji odbywa się kilkanaście eventów dla pasjonatów narciarstwa alpejskiego, biegowego oraz snowboardu. Największe i najbardziej popularne z nich to m.in.: Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival, Red Bull Zjazd na Krechę, BMW xDrive Challenge, OSCYP Snowboard Contest czy Red Bull Bieg Zbójników. 

Na górze, na turystów czeka wiele atrakcji. Największą z nich jest oczywiście, zapierająca dech w piersiach, panorama Tatr, którą podziwiać można z karczmy widokowej. Na szczycie Kotelnicy znajduje się też m.in. plac zabaw „Wioska skrzatów”, który będzie nie lada gratką dla najmłodszych. Karczma widokowa Zlokalizowana na szczycie Kotelnicy karczma widokowa dostarcza niezapomnianych wrażeń nie tylko smakowych, ale i estetycznych. Położona jest na wysokości 917m n.p.m. a z jej tarasu podziwiać można panoramę niemal całych Tatr, Gorców i Pienin. W menu karczmy znajdują się pyszne i sycące dania kuchni polskiej oraz regionalnej. Specjalnością Karczmy Kotelnica są oscypki z żurawiną, kwaśnica, żurek czy też białczańskie pierogi.