Pierwsza, wspaniała edycja SNOW EXPO 2016 na stadionie PGE Narodowym dobiegła końca. Oznacza to jednak, że rozpoczęliśmy długo wyczekiwany sezon zimowy 2016/17. Przed nami wspaniałe wyjazdy narciarskie, snowboardowe i freeridowe w destynacje, które wspaniale prezentowały się na naszym Wydarzeniu. Na sprzęcie, który mieliśmy okazję doskonale poznać. Dziękujemy wszystkim sportowcom, którzy byli z nami, specjalistom, którzy nam doradzali oraz wspaniałym Wystawcom, którzy zaaranżowali fantastyczne ekspozycje. Obejrzeliśmy pokazy mody, jeździliśmy na symulatorze, wspinaliśmy się na ściankach. Ale przede wszystkim spotkaliśmy się we wspaniałym gronie prawie sześciu tysięcy ludzi kochających góry, zimę i wspaniałą atmosferę. Gratulujemy Piotrowi Zelt, który wygrał SNOW EXPO SKI CUP 2016. Gratulujemy regionowi ZILLERTAL za zdobycie BEST EXPO 2016 oraz PM SPORT, MONCK CUSTOM, SKI FANATIC oraz KOTELNICA BIAŁCZAŃSKA za zdobycie nagród w pozostałych kategoriach. Wkrótce opublikujemy szerokie fotoreportaże oraz filmy ze SNOW EXPO 2017. Ale już dzisiaj zapraszamy na kolejną, jeszcze większą i jeszcze lepszą, drugą edycję w dniach 4 - 5 listopada 2017 roku. Spotkajmy się na Narodowym!

 

A dla przypomnienia program tej niesamowitej, pierwszej edycji:

22-23 października 2016 roku na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie oprócz prezentacji zimowej, turystycznej Europy można było zobaczyć najnowszy sprzęt narciarski i snowboardowy, a nawet spróbować sportów zimowych. Tak, to nie jest pomyłka. Zainstalowaliśmy prawdziwy symulator narciarski, a konkurs jazdy wygrał znany aktor - PIOTR ZELT. Odbyła się także polska premiera i wielokrotna prezentacja filmu „Streif – One Hell of a Ride”. Nie zabrakło również wykładów prowadzonych przez profesjonalistów, ale dla amatorów. Jak wybrać sprzęt, jak dopasować buty, jak przygotować się do sezonu zimowego, aby nie wrócić z kontuzją. Odbyły się spotkania ze sportowcami:

prowadzone przez MARCINA ROSŁONIA, dziennikarza CANAL+ spotkanie z ANDRZEJEM BARGIELEM – skialpinistą, który pobił rekord świata zdobywając Śnieżną Panterę było niecodziennym przezyciem. Z KAROLINĄ RIEMEN-ŻEREBECKĄ – narciarką dowolną specjalizująca się w skicrossie, Mistrzynią Polski, dwukrotną zimową olimpijką oraz MATEUSZEM HABRATEM  spotkania poprowadził DOMINIK SZCZEPAŃSKI, autor książki o wyprawie na Nanga Parbat. Spotkalismy się także z  MAĆKIEM BYDLIŃSKIM - najbardziej utytułowanym polskim alpejczykiem ostatnich lat.To spotkanie poprowadzł redaktor Snow&More NTN - Michał Szypliński. Nie zabrakło również ANDRZEJA OSUCHOWSKIEGO i PAWŁA PALICHLEBA – narciarzy ekstremalnych. To ostatnie spotkanie poprowadził dzeinnikarz Eurosportu i NTN - DARIUSZ URBANOWICZ. MARCIN SZAFRAŃSKI – dwukrotny olimpijczyk, komentator narciarskiego Pucharu Świata w telewizji Eurosport, przedstawi ideologię i praktykę indywidualnego dopasowania butów narciarskich Było można zobaczyć jak wygląda takie działanie "na żywo" oraz wymienić się własnymi doświadczeniami, czy uzyskać profesjonalną poradę. Ale na tym nie koniec. Swoje prelekcje i pokazy w tym zakresie przedstawili również kolejni eksperci z "najwyższej półki". Tomasz Kurdziel (Snow&More NTN), Michał Małecki (Ski Fanatic), Krzysztof Ślęzak (Dalbello) i Maksymilian Śpiewak (Sidas). Pokaz ręcznego tuningu krawędzi nart zjazdowych i desek snowboardowych poprowadził Jacek Antonik.

Akademia Kusznierewicza zorganizowała podczas SNOW EXPO 2016 specjalną STREFĘ DZIECI, pełną atrakcji dla najmłodszych i młodzieży. Zabawom, konkursom i… polowaniom na autografy sportowców nie było końca. Mateusz Kusznierewicz - dwukrotny medalista olimpijski, dwukrotny indywidualny mistrz świata w klasie Finn oraz mistrz świata w klasie Star, pięciokrotny indywidualny mistrz Europy, wielokrotny zdobywca mistrzostw Polski był z nami osobiście.

Specjalne atrakcje czekały na fanów motoryzacji w strefie Audi QUATTRO.